- N E W S Y -  


  2004

 Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku 2005 życzy Tomek Drozdowski (Krecik)
Jak obyczaj każe stary, według ojców naszych wiary, chciałbym złożyć Wam życzenia, z dniem Bożego Narodzenia...
Niech ta Gwiazdka Betlejemska, która wschodzi tuż po zmroku, da Wam szczęście i pomyślność, w nadchodzącym Nowym Roku...
 
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2005 dla Wszystkich Fanów Kate Bush i osób odwiedzających tę stronę 
życzy: 
Tomek Drozdowski
 
(24 grudzień, 2004)  

Życzenia świąteczne od Kate dla fanów (grudzień, 2004)
 
Music Week
Na początku grudnia 2004 roku, Kate Bush wysłała następującą wiadomość do swoich fanów, poprzez Kate Bush Club:

Witam Wszystkich!
  
Bardzo dziękuję za wszystkie listy i wasze poparcie - one tak wiele dla mnie znaczą.
   
Album jest już prawie ukończony i ukaże się w przyszłym roku - powiadomimy was kiedy dokładnie. 
Zawiera on przepiękne partie instrumentalne napisane przez Michaela Kamena - spędziliśmy wspaniałe chwile w Abbey Road Studio w zeszłym roku. 
  
Tak bardzo jestem zadowolona z pracy każdego, kto przyczynił się do powstania tego albumu. Jest na nim całe mnóstwo pięknej muzyki i mam nadzieję, że uznacie, że warto było czekać tak długo.
  
Z Bertim spędzam mnóstwo czasu, jest przy tym wiele radości i z utęsknieniem czekamy Świąt. 
  
Życzę Wam Wesołych Świąt i mam nadzieję, że Nowy Rok będzie dla Was szczęśliwy. 
  
Z całego serca, 
Kate x
 
Informacje zawarte w  liście, dotarły także "w mgnieniu oka" do dziennikarzy brytyjskiego czasopisma muzycznego Music Week, którzy już w wydaniu z 13 grudnia 2004 roku postanowili opublikować krótki artykuł z tą rewelacyjną nowiną (wraz ze zdjęciem Kate) - na  pierwszej stronie gazety...
 
(21 grudzień, 2004)  

 
 Peter Gabriel & Kate Bush "Don't Give Up"
11-go grudnia 2004 roku (w sobotę) w godzinach 16:00-22:00 odbył się na antenie radiowej Trójki kolejny, 11 TOP Wszech Czasów... 
Pośród proponowanych propozycji ("Wuthering Heights", "Cloudbusting" i "Running Up That Hill") Kate Bush znów z żadnym z tych nagrań nie znalazła się w pierwszej setce zestawienia... 
Za to utwór wspólnie wykonywany z Peterem Gabrielem "Don't Give Up" w tym zestawieniu znalazł się na 70-tej pozycji... (w roku 2003 był na miejscu 55, w 2002 na 69, w 2001 na 64, w 2000 na 75, w 1999 na 64, w 1998 na 79, w 1997 na 64 i w 1996 na 74-tym miejscu...) 
Może w przyszłym roku znów będzie lepiej... ??? 
Pełne wyniki zestawienia znajdują się na stronie Trójki... 
 
(14 grudzień, 2004)  

 Peter Gabriel
 
 Stuart Elliott
Kate Bush, sławna kiedyś brytyjska wokalistka, przygotowuje się do powrotu na scenę po kilkunastu latach milczenia.
Ta wspaniała dla fanów artystki informacja nie pochodzi jednak od niej samej, lecz od Petera Gabriela. Muzyk od lat jest zaprzyjaźniony z Kate, która zaśpiewała z nim w piosence "Don't Give Up". Oboje utrzymują w miarę regularne kontakty.
"Kate urodziła synka, straciła mamę i chyba z tego powodu była bardzo zajęta. Rozmawiałem z nią niedawno i okazało się, iż kończy prace nad nową płytą. To niesamowite. Kate teraz jest przede wszystkim mamą i kocha to. Muzyka z pracy na pełny etat, stała się dla niej pracą na pół etatu, stąd wszystko dzieje się wolniej" - mówił Gabriel. "Żartowała nawet, że może jej to zająć więcej czasu niż mnie". Między dwoma ostatnimi płytami Gabriela jest różnica 10 lat.
Ostatnim studyjnym albumem Kate Bush jest "The Red Shoes" z 1993 roku. 
[POWRÓT KATE BUSH / źródło: Onet.Pl]
 
Dodam, iż powyższa informacja ukazała się w kanadyjskim dzienniku Toronto Sun, w wywiadzie, jaki udzielił Peter Gabriel do promocji swojego, niedawno wydanego DVD "Play"...
Natomiast 28 listopada 2004 roku, gościem programu BBC "Songs Of Praise" był perkusista Kate, Stuart Elliott, który mówił o tym, że w ostatnim czasie był bardzo zajęty, ponieważ nagrywał perkusję na nowy album Kate i prace te zostały już zakończone. Plotki mówią, że nowa płyta Kate Bush ma się ukazać 14 marca 2005 roku, ale informacje te nie są potwierdzone oficjalnie przez wytwórnię EMI...
 
(4 grudzień, 2004)  

OutKast
Muzycy z grupy OutKast próbują namówić do powrotu do studia brytyjską wokalistkę Kate Bush. Big Boi i Andre 3000 chcieliby umieścić na swoim nowym albumie piosenki nagrane we współpracy ze znanymi wokalistkami - informuje mnie za portalem internetowym Onet.Pl. - marcinoff.
"Planujemy piosenkę z Anitą Baker i Sade, być może również z Kate Bush, jeżeli zdołamy znaleźć na nią namiary. Od dawna szukamy jakiegoś kontaktu, ale niektórzy ludzie mówią, że to wariatka, więc nie wiem jeszcze, co zrobimy" - mówi Big Boi.
Piosenkarka znana m.in. z przeboju "Wuthering Heights" od lat żyje z dala od show-biznesu i zajmuje się rzeźbiarstwem. Nawet wyrobiła sobie już opinię niezwykle utalentowanej rzeźbiarki...
Outkast chcą powrotu Kate Bush
 
Podobną wiadomość możemy znaleźć w portalu Interia.Pl, jednak brzmi ona nieco inaczej [kwestia tłumaczenia...]:
OutKast
Członkowie amerykańskiego hiphopowego duetu OutKast chcą pracować ze słynnymi wokalistkami nad następcą przebojowego albumu "Speakerboxxx / The Love Below". Big Boi i Andre 3000 planują namówić do współpracy m.in. samą Kate Bush. Może to być jednak trudne zadanie, gdyż brytyjska wokalistka wycofała się z życia publicznego i artystycznego. Jej ostatni album, "The Red Shoes", ukazał się w 1993 roku. 
Bynajmniej nie zniechęca to jednak członków OutKast. - "Chcemy nagrać piosenki z Anitą Baker i Sade. Postaramy się też nagrać coś z Kate Bush, jeśli tylko ją odnajdziemy". - "Ludzie mówią, że jest szalona i właściwie nie wiem, co o tym myśleć" - powiedział Big Boi.
OutKast chcą Kate Bush / OutKast: "Czy ktoś widział Kate Bush?" / AFP
 
Tymczasem Michał napisał do mnie maila, iż Kate Bush znalazła się na 14 miejscu na liście 50-ciu najlepszych ceverów wszechczasów, ze swoją przeróbką piosenki Eltona Johna i Berniego Taupina "Rocket Man" - więcej informacji kliknij [tutaj].

 
(1 grudzień, 2004)  

KATE BUSH ''This Woman's Work'' (8CD's BOX)
Marcinoff donosi mi, iż Pomaton EMI w związku ze świąteczną promocją, obniżył o połowę (!), cenę boxu Kate Bush "This Woman's Work". Wydawnictwo to wydane oryginalnie 22.10.1990 roku zawiera osiem kompaktów: "The Kick Inside" (1978), "Lionheart" (1978), "Never For Ever" (1980), "The Dreaming" (1982), "Hounds Of Love" (1985), "This Woman's Work vol.I" (1990) i "This Woman's Work vol.II" (1990), a także starannie opracowaną kolorową książeczkę ze zdjęciami oraz naklejki... [szczegóły w dziale ALBUMY]. 
W tej chwili to ekskluzywne wydawnictwo kosztuje od 115 do 130 zł [PLN] (w zależnosci od sklepu). W internecie pozycję tą możecie zamówić w zależności od własnych potrzeb w sklepach zaprzyjaźnionych z Pomaton EMI: GIGANT.PL (124,99 zł), MERLIN.PL (132 zł), MUSIC CORNER (129,89 zł), STEREO.PL (130,99zł), VIVID.PL (114.68 zł), FAN.PL (125,99).
 
(28 listopad, 2004)  

 KATE BUSH - "Hounds Of Love / The Sensual World"
20 września 2004 roku, wytwórnia EMI wydała w limitowanej edycji, z serii "2CD originals", po bardzo promocyjnej cenie - dwie płyty Kate Bush (razem spakowane) "Hounds Of Love" z 1985 roku i "The Sensual World" z roku 1989. Pierwsza z nich została w 1997 roku zremasteringowana cyfrowo i zawiera dodatkowo bonusy: "The Big Sky (Meteorological Mix)", "Running Up That Hill (12'' Mix)", "Be Kind To My Mistakes", "Under The Ivy", "Burning Bridge" i piosenkę zaśpiewaną acapella "My Lagan Love"... a także starannie opracowaną książeczkę z tekstami utworów, zawierającą zdjęcia, które nie ukazały się w wydaniu oryginalnym longplaya  "Hounds Of Love"... 
W Polsce wydawnictwo to ukazało się nakładem wytwórni Pomaton EMI.
 
(15 październik, 2004)  

  PETER GABRIEL "Play - The Video Collection" (Reklama DVD)
  PETER GABRIEL "Play - The Videos" (DVD)
25 października 2004 roku, nakładem wytwórni Warner Music (nr katalogowy 5050467-5681-2-9), ukaże się DVD muzyczne, zawierające wszystkie doskonale nagrane teledyski z całej kariery Petera Gabriela, które zostały całkowicie zremasterowane w dźwięku 96kHz/24-bit DTS surround sound. Dokonał tego słynny reżyser Daniel Lanois. 
Na DVD można również wysłuchać wstępów i komentarzy do każdego teledysku. 24-stronnicowa książeczka dodatkowo uatrakcyjnia to DVD. 
Tracklista: Father, Son; Sledgehammer; Blood Of Eden; Games Without Frontiers (Backing vocals by Kate Bush), I Don' Remember, Big Time, Lovetown, Red Rain, In Your Eyes, Don't Give Up (Guest vocal by Kate Bush), The Barry Williams Show, Washing Of The Water, Biko, Kiss That Frog, Mercy Street, Growing Up, Shaking The Tree, Shock The Monkey, Steam, The Drop, Zaar, Solsbury Hill, Digging In The Dirt. 
DODATKOWO EXTRAS: Games Without Frontiers (Live 2004); Modern Love (zremasterowany teledysk promocyjny), The Nest That Sailed The Sky (teledysk z materiałami z koncertu w London Millennium Dome), Trailer do Growing Up Live, Trailer do A Family Portrait oraz Trailer do Secret World Live (dodatkowo: Credits) 
 
(7 październik, 2004)  

 Peter Gabriel podczas ostatniej trasy koncertowej
Jak podaje portal internetowy INTERIA.PL, 21 października ukazać ma się DVD, na którym znajdą się teledyski Petera Gabriela. 
Artysta pracuje nad płytą z Danielem Lanois, słynnym kanadyjskim producentem, z którym nagrywał albumy "So" i "Us", znanym również ze współpracy z grupą U2. Gabriel i Lanois zajmują się obróbką dźwięku do teledysków. Dzięki temu, jak mówi były wokalista Genesis, fani będą mogli poznać je z całkiem innej strony. 
Na DVD ma znaleźć się około 20 teledysków, ale szczegóły nie są jeszcze znane. Na wydawnictwie na pewno znajdą się klipy do takich utworów jak "Sledgehammer", czy zaśpiewanego wspólnie z Kate Bush przeboju "Don't Give Up".
 
(6 wrzesień, 2004)  

 Marek Niedźwiecki - ''MUZYKA CISZY''
W związku z tragicznymi wydarzeniami w Biesłanie, w Osetii Północnej, w wyniku których zginęło mnóstwo dzieci (efekt szturmu rosyjskich sił specjalnych na zajmowaną przez terrorystów szkołę), w piątek, 3-go września Program III-ci Polskiego Radia odwołał planowaną tak, jak co tydzień swoją Listę Przebojów Programu Trzeciego... 
Wyniki Listy zostały opublikowane na stronie internetowej Trójki, a w miejsce tych piosenek, które miały być zaprezentowane, Marek Niedźwiecki przedstawił tak zwaną Muzykę Ciszy, która była prezentowana do godziny 2-giej nad ranem. W dniu tej strasznej tragedii, mogliśmy usłyszeć w czasie zmienionego programu piosenkę Kate Bush "The Sensual World"... a także wielu innych wykonawców. 
Oby takich wyjątkowych wieczorów było jak najmniej...
 
(4 wrzesień, 2004)  

 Midge Ure
11 września o godzinie 21:00 w warszawskim Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny, przy ulicy Otwockiej 14, wystąpi Midge Ure. Koncert ten odbędzie się w ramach cyklu Prestige Music. 
Midge jest wokalistą, gitarzystą, kompozytorem, autorem tekstów i producentem nagrań. Występował swego czasu w bardzo popularnej grupie ULTRAVOX. Jako wokalista przedstawił piosenki utrzymane w stylu tego zespołu, jak np.: If I Was, Homeland, Dancing With Tears In My Eyes, All Fall Down, Just For You, czy Sister And Brother (duet z Kate Bush). 
W roku 1984 razem z Bobem Geldofem napisał piosenkę „Do They Know It’s Christmas?”, nagraną z zespołem gwiazd Band Aid (m.in.: Sting, Bono, David Bowie, Phil Collins). Dochód ze sprzedaży singla z tym utworem przeznaczono na zakup żywności dla mieszkańców Afryki. 
Po zakończeniu współpracy z pozostałymi muzykami Ultravox Midge Ure skupił się na karierze solowej, nagrywając płyty, na których znalazły się takie przeboje jak: No Regret, That Certain Smile, Answers To Nothing, I See Hope In The Morning Light i inne. 
Bilety na koncert w cenie 60zł można nabyć i zarezerwować w kasie Fabryki, tel. 22 6190513 (10:00-17:00) lub drogą mailową: fabryka@fabryka.waw.pl 
 
(30 sierpień, 2004)  

 Kate z tortem urodzinowym...
30 lipca Kate Bush kończy 46 lat. Z tej okazji, w imieniu własnym oraz wszystkich polskich fanów, chcę Jej złożyć najserdeczniejsze życzenia urodzinowe, dużo zdrowia, szczęścia, miłości, uśmiechu na twarzy, pomyślności, wielu inspiracji artystycznych, sukcesów osobistych i zawodowych oraz spełnienia wszystkich marzeń... 
Jeszcze raz, wszystkiego najlepszego Kate !!!
 
(28 lipiec, 2004)  

 
W związku z zaistniałym problemem z wynajmowanym dotychczas serwerem firmy Cyberion, Polska Strona Kate Bush od 24 lipca 2004 roku przeniesiona została na nowy serwer wirtualny firmy DOMENY.PL i dostępna jest pod nowym adresem: www.katebush.pl 
 
(25 lipiec, 2004)  

 Waiting for Kate Bush
Jak donosi francuski serwis internetowy poświęcony Kate Bush, Babooshka.Net  - na 15 listopada bieżącego roku przewidziana jest premiera nowej książki - biografii, poświeconej Kate Bush. 
"Waiting for Kate Bush" ("Czekając na Kate Bush"), bo tak się ona nazywa, została napisana przez Johna Mendelssohna i zawiera 240 stron pośród których, znajdziemy wiele zdjęć Kate... 
Książka ma ukazać się w Wielkiej Brytanii nakładem wydawnictwa Omnibus Press, a już teraz można ją zamawiać, także w Polsce, za pośrednictwem portalu Amazon.com
Szczegóły - kliknij [tutaj] ...
 
(23 czerwiec, 2004)  

 Kate Bush "Wuthering Heights"
Piosenka "Wuthering Heights" w wykonaniu Kate Bush znalazła się na szóstej pozycji - tytułem najlepszego epickiego utworu wszech czasów, zestawienia przygotowanego przez redakcję miesięcznika muzycznego "Mojo" (wydanie kwietniowe)... 
Lista opracowana przez magazyn obejmuje 100 piosenek, które miały podniosły, heroiczny charakter. W przypadku tego zestawienia "Mojo's Top 100 Epic Rock Tracks", w setce znalazł się tylko jeden utwór każdego z wykonawców.
Pierwsza dziesiątka wygląda następująco: 1. "Bohemian Rhapsody" - Queen; 2. "Stairway To Heaven" - Led Zeppelin; 3. "Sympathy For The Devil" - The Rolling Stones; 4. "Shine On You Crazy Diamond" - Pink Floyd; 5. "The End - The Doors; 6. "Wuthering Heights" - Kate Bush; 7. "A Day In The Life" - The Beatles; 8. "An American Trilogy" - Elvis Presley; 9. "Bat Out Of Hell" - Meat Loaf; 10. "MacArthur Park" - Richard Harris
 Kate Bush & Peter Gabriel "Don't Give Up"
Tymczasem, piosenka Petera Gabriela i Kate Bush "Don't Give Up", w marcu b.r. została uznana przez słuchaczy brytyjskiej stacji BBC 6 Music za jeden z najlepszych leków na depresję. W czołówce zestawienia utworów sprawiających, że znów chce się żyć, znalazły się dokonania takich grup jak The Smiths, Radiohead, R.E.M. i The Cure. 
Dziennikarze stacji określili nagrania wybrane przez słuchaczy mianem "utworów, przy których masz ochotę płakać, które każą ci krzyczeć, i które sprawiają, że czujesz się o wiele lepiej". 
Oto pierwsza dziesiątka listy: 1. The Smiths - I Know It's Over ; 2. Bowling For Soup - Girl All The Bad Guys Want ; 3. REM - Everybody Hurts ; 4. The Cure - Pictures Of You; 5. Radiohead - Fake Plastic Trees ; 6. Joy Division - Love Will Tear Us Apart ; 7. Pink Floyd - Comfortably Numb ; 8. Kate Bush & Peter Gabriel - Don't Give Up; 9. Blur - This Is A Low; 10. The Beatles - Good Day Sunshine / Red Hot Chili Peppers - Under The Bridge
 
(5 maj, 2004)  

 Charlotte Martin
Charlotte Martin, młoda amerykańska piosenkarka, mieszkająca na stałe w Los Angeles, która swego czasu dokonała coveru Kate Bush, śpiewając "na żywo" "This Woman's Work", postanowiła sięgnąć po jeszcze jeden znany utwór Kate "Cloudbusting", który właśnie nagrała na swój najnowszy album, który na rynku muzycznym ma się ukazać lada moment... 
Prawdopodobnie "Cloudbusting" w Jej wykonaniu, fantastycznie zaśpiewany i zagrany na fortepianie, zostanie jeszcze wydany jako 'extra track' na singlu lub epce, zapowiadając tym samym album.
Tutaj znajduje się link, aby ściągnąć "Cloudbusting" w mp3.
 
(14 kwiecień, 2004)  

 Odsłuchaj dzwonka w mp3
 Sesja zdjęciowa do singla "Babooshka"
W czerwcu tego roku miną 24 lata (tak, tak, jak ten czas leci... !), odkąd usłyszeliśmy słynny przebój Kate - "Babooshka" z płyty 'Never For Ever'. 
Nikt wtedy nawet nie pomyślał, że cały Świat i technika pójdą tak naprzód... Nikt nie myślał wtedy o magnetowidzie, telewizorze z pilotem, komputerze... a nawet o telefonie komórkowym... 
To było nie do pomyślenia, aby być gdzieś i zadzwonić np. z samochodu czy pociągu, a nie z budki telefonicznej... 
Dzisiaj te czasy się zmieniły, technika poszła naprzód... i dlatego możemy w swoje telefony komórkowe wgrać piosenkę Kate...
Aby pobrać dzwonek Kate Bush "Babooshka" - (Polifoniczna Melodyjka) na telefon marki Nokia, należy wysłać SMS o treści: PT716591 pod numer: 7308. 
Aby wysłać do znajomego: Wyślij SMS o treści +4860xxxxxxx: PT716591 - na numer 7308.
Po otrzymaniu zakładki WAP - pobierz dzwonek ze wskazanego adresu. 
Usługa jest dostępna na nastepujące telefony NOKIA: 3100, 3200, 3300, 3510, 3510i, 3650, 3660, 5100, 5140, 6100, 6108, 6220, 6230, 6600, 6610, 6650, 6800, 6810, 6820, 7200, 7210, 7250, 7250i, 7600, 7650, 7700, N-Gage. 
(Cena usługi w sieci PLUS GSM: 3,66 pln z VAT).
 
(22 marzec, 2004)  

 
Według informacji podanych przez jedną ze stron internetowych Pause & Play, specjalizującej się w muzycznych nowościach wydawniczych na zachodnim rynku muzycznym, nowy album Kate Bush (wciąż jeszcze bez tytułu) ma się ukazać w Wielkiej Brytanii w 2004 roku, nakładem wytwórni EMI Records... 
 
(12 marzec, 2004)  

 CHRIS HALL
Brytyjski akordeonista Chris Hall, grający w takich zespołach jak Bearcat, Breaux i Zydecomotion wziął udział w nagraniu utworu, który ma się pojawić na nowym, ósmym studyjnym albumie Kate Bush. 
Chris współpracował również z Paulem McCartneyem przy albumie "Run Devil" i Billem Wymanem... 
Efekt końcowy pracy w studio z Kate, to jeden utwór, którego tytułu Chris nie pamięta, natomiast dźwięki akordeonu oscylują na granicy Cajun, bluesa i riffów w stylu afrykańskim...
 
(26 luty, 2004)  

 Danielle FrenchWITHIN TEMPTATION 'Running Up That Hill'
Danielle French - niezależna piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, mieszkająca i nagrywająca w Calgary, w Kanadzie, nagrała na swój album "Piece", wydany w ubiegłym roku, znany przebój Kate Bush "Running Up That Hill". Możecie go ściągnąć i posłuchać w mp3 z jej strony... 
Tymczasem, jak mi donosi MARCINOFF (dzięki!), niemiecka stacja muzyczna VIVA, prezentuje już teledysk holenderskiej, gotyckej grupy Within Temptation, która również nagrała swoją własną wersję tej genialnej pieśni. "Running Up That Hill" w wykonaniu Within Temptation, jako singiel, ma trafić do sklepów muzycznych na zachodzie już niebawem, bo 16 lutego 2004 roku...
 
(5 luty, 2004)  

 Kate Bush - "Babooshka" (Live, Niemcy, 2 wrzesień, 1980)
Bardzo znana i lubiana przez polskich telewidzów niemiecka stacja telewizyjna ZDF, niestety nie dostępna już w większości naszych rodzimych sieciach kablowych, wyemitowała program telewizyjny nazwany "Die ZDF Kultnacht - RockPop". 
Można tu było zobaczyć videoklipy i występy na żywo z lat 70-tych i 80-tych różnych artystów, którzy wzięli udział w programie "Rock Pop". Wśród wykonawców znaleźli się m.in. AC/DC, Barcley James Harvest, Chris De Burgh, Dr. Hook, Elton John, Foreigner, Jethro Tull, Kiss, Pat Benatar, Robert Palmer, Santana, The Police, UB 40, Van Halen, Whitesnake a także Kate Bush, która prezentowała swego czasu, czyli 2 września 1980 roku w Niemczech swój ówczesny singiel "Babooshka". 
Więcej zdjęć z tego występu zobaczycie na stronie Gaffaweb...
 
(21 styczeń, 2004)  

 POPRZEDNIE NEWSY: 2003 2002