- N E W S Y -  


 2010

 

Wszystkim odwiedzającym Polską Stronę Kate Bush,
Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2011 życzą:

Tomek Drozdowski i Justyna Słubik


(24 grudnia, 2010)
 

 

Paper Crows (Emma Panas i Duncan McDougall)

Wild Nothing (Jack Tatum)

Kate Bush - zdjęcie z teledysku i maxi-singla "Cloudbusting"

Prezentujemy nowe covery Cloudbusting, przeboju/singla Kate Bush z płyty Hounds Of Love (1985), które w ostatnim czasie pojawiły się w sieci... Tym razem sięgnęli po utwór Paper Crows, londyński duet tworzony przez Emmę Panas i Duncana McDougalla oraz amerykański wokalista Jack Tatum, który nagrywa pod nazwą Wild Nothing... 
>>> PAPER CROWS - Cloudbusting
 
>>> WILD NOTHING - Cloudbusting


(3 grudnia, 2010)
 

 

Bez tytułu Reaktywacja... W tym wydaniu on-line znajduje się artykuł o Kate Bush...

W najnowszym, trzecim wydaniu (nr 3 10/10) e-gazety Bez tytułu Reaktywacja (gazetce publikowanej on-line na łamach MAM - Młodzieżowej Akcji Multimedialnej, zrzeszającej wokół siebie prace, dorobek, początkujących dzinnikarzy), w dziale Sylwetki pojawia się dwustronicowy artykuł przybliżający postać Kate Bush... Gorąco polecamy do lektury wszystkich wydań gazetki, tworzonych przez nastoletnich, uzdolnionych młodych ludzi... !!!


(1 listopada, 2010)
 

 

Herbie Hancock - CD 'The Imagine Project'

Herbie Hancock

John Legend

P!nk

"Don't Give Up", czyli Herbie Hancock o tolerancji i szacunku...

The Imagine Project – najnowszy album legendarnego amerykańskiego pianisty i kompozytora – to próba muzycznego manifestu głoszącego tolerancję, pokój na świecie i szacunek dla planety. W tym wyjątkowym przedsięwzięciu pomysłodawcę projektu wsparło blisko 66 artystów z całego świata.

Wśród coverowanych utworów znalazły m.in: Tomorrow Never Knows The Beatles, Imagine Johna Lennona, The Times They Are a-Changin Boba Dylana oraz Don't Give Up Petera Gabriela i Kate Bush - ten ostatni przebój na potrzeby The Imagine Project zaśpiewali wspólnie Johny Legend oraz Pink.The Imagine Project jest dostępny na rynku od 21 czerwca 2010 r. Krążek otrzymał już w Polsce status Złotej Płyty. 29 listopada artysta będzie promował album podczas koncertu w warszawskiej Sali Kongresowej. 

(27 października, 2010)
 

 

Kate Bush online w Tuba.Fm...

Jeśli Jesteście i znajdujecie się gdziekolwiek bez nagrań Kate, a macie dostęp do internetu, zapraszamy Was gorąco do słuchania Jej  piosenek online, w polskim radiu internetowym, na portalu Tuba.Fm...
(Aby przejść do następnego utworu, wybieranego losowo, należy odświeżyć stronę Tuba.Fm) ...

(25 października, 2010)
 

 

Oficjalna strona Rolfa Harrisa

Rolf Harris

Na YouTube pojawił się 60-sekundowy fragment utworu She Moved Through the Fair, w którym Kate Bush wspiera wokalnie swojego wieloletniego przyjaciela Rolfa Harrisa. Australijczyk w jednym z wywiadów zdradził, że bardzo chciałby, aby fani w niedalekiej przyszłości mogli usłyszeć efekt współpracy obu artystów. Nie jest do końca jasne, kiedy nagranie powstało (barwa głosu Kate sugeruje, że artyści gościli w studiu nagraniowym dosyć niedawno). Nie wiadomo również, kto udostępnił omawiany fragment w Internecie.She Moved Through the Fair to niezwykle popularna, tradycyjna piosenka irlandzka. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat własne wersje tej kompozycji nagrali m.in.: Alan Stivell, Loreena McKennitt, Van Morrison, Marianne Faithfull, Sinéad O'Connor, Boyzone i Mike Oldfield.

(12 października, 2010)

 

 

 

Info odnośnie HOL 2010

HOL 2010

HOL 2010

HOL 2010

HOL 2010

HOL 2010

HOL 2010

The Hair Of The Hound (VHS)

The Hair Of The Hound (VHS)

The Hair Of The Hound (VHS)

Running Up That Hill (Single)

Running Up That Hill (Single)

Cloudbusting (Single)

Cloudbusting (Single)

Hounds Of Love (Single)

Hounds Of Love (Single)

The Big Sky (Single)

The Big Sky (Single)

Hounds Of Love (plakat reklamujący singiel)

Dziś, 16 września 2010 roku mija 25 lat od ukazania się 'kultowego' albumu Kate Bush "Hounds Of Love" (1985) !!!

Z tej okazji, amerykańska wytwórnia płytowa Audio Fidelity (uzyskując specjalną licencję od Kate, firmy Noble and Bright), 16 sierpnia wydała na vinylu w limitowanej edycji (po raz pierwszy specjalnie zremasteringowany materiał na potrzeby płyty analogowej - mastering Steve Hoffman i Kevin Gray) album "Hounds Of Love"... (numer katalogowy: AFZLP087). Można go kupić, klikając [TUTAJ].

25 lat temu, płytę promowały 4 single / videoklipy ('Running Up That Hill', 'Cloudbusting', 'Hounds Of Love' i 'The Big Sky' - zawarte później na kasecie VHS 'The Hair Of The Hound"), a występy na żywo (przed publicznością) prezentujemy dzięki fanom i portalowi YouTube poniżej:>>> Kate Bush - Running Up That Hill (UK, Wogan, 1985)


>>> Kate Bush - Running Up That Hill (UK, TOTP, 1985)


>>> Kate Bush - Running Up That Hill (Germany, 1985)


>>> Kate Bush - Running Up That Hill (France, 1985)


>>> Kate Bush - Running Up That Hill (France 2, 1985)


>>> Kate Bush - Cloudbusting (Italy, 1985) 


>>> Kate Bush - Hounds Of Love (UK, Live BPI Awards, 1986)


>>> Kate Bush - Hounds Of Love (UK, TOTP, 1986)


>>> Kate Bush - Running Up That Hill & The Big Sky (Germany, 1986) 


>>> Kate Bush - Under the Ivy (UK, 04.04.1988)


(16 września, 2010)

 

 
Out Of The Storm - piosenka z filmu Dinosaur w sieci! 

W internecie można już znaleźć jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic muzycznych Kate Bush. Piosenka Out of the Storm (The Dinosaur Song – żaden z tych tytułów nie jest oficjalny) została prawdopodobnie napisana w 1999 roku na potrzeby animacji Disney’a pt. Dinosaur. Twórcy filmu zrezygnowali jednak z utworu, zaś sama artystka w późniejszych wywiadach nie komentowała współpracy z amerykańską wytwórnią.

Przez lata fani starali się poznać losy kompozycji. Wszystko wskazuje jednak na to, że od 2007 roku mogliśmy legalnie słuchać rozszerzonej wersji Out of the Storm - do melodii i tekstu utworu artystka powróciła bowiem 8 lat później przy okazji pracy nad piosenką Lyra do filmu Złoty Kompas.Posłuchaj obu utworów:>>> Out of the Storm


* Klip prezentuje scenę, w której pierwotnie miała być wykorzystana piosenka Kate.
Twórcy filmu uznali, że kompozycja - choć przejmująco piękna, nie pasuje do oprawy muzycznej filmu,
która była wyłącznie instrumentalna. 
Dowiedz się więcej >>> http://search.japantimes.co.jp/cgi-bin/ff20001215a2.html 


>>> Lyra(8 czerwca, 2010)

 

 

Bob Mercer

Krótki list kondolencyjny od Kate...

Bob Mercer

W wieku 65 lat zmarł Bob Mercer, dyrektor generalny EMI, człowiek, który był odpowiedzialny za stworzenie kontraktu płytowego dla szesnastoletniej Kate Bush. Mercer zmarł 5 maja po krótkiej walce z rakiem płuc.

Na swojej oficjalnej stronie internetowej Kate opublikowała krótki list kondolencyjny:


Będę tęskniła za Bobem, był wyjątkowym przyjacielem. To dzięki niemu mogłam przez całe swoje życie tworzyć muzykę. Przyjął mnie do EMI, kiedy miałam 16 lat, był dla mnie jak rodzina. Kochało go tak wielu – Bob, dziękuję za spełnienie moich marzeń, świat bez Ciebie nie będzie już taki sam.

Kate


W lipcu 1975 r. Bob Mercer pojawił się w studiu Abbey Road, aby sprawdzić jak idzie sesja nagraniowa Pink Floyd (do albumu Wish You Were Here
przyp. red.). to właśnie wtedy David Gilmour zaprezentował mu 3 nagrania demo młodej brytyjskiej wokalistki. Mercer był zachwycony. Zaimponowały mu zwłaszcza dwie kompozycje - The Man with the Child in His Eyes oraz The Saxophone Song. Natychmiast podpisał z nastolatką kontrakt, ale zasugerował jej, aby się nie spieszyła i najbliższe lata poświęciła na naukę oraz na doskonalenie swoich umiejętności artystycznych.

Po latach Mercer tak wspominał współpracę z młodą debiutantką oraz kłótnię o to, czy Wuthering Heights powinno być pierwszym singlem z The Kick Inside (Mercer chciał, aby płytę promował utwór James and the Cold Gun):


Była niezadowolona z mojego wyboru. Powiedziałem, że jej robota to pisanie piosenek, a moja - sprzedawanie ich, i że każde z nas powinno zająć się tym, co robi najlepiej. Czułem, że jeśli zasmakuje goryczy porażki w tak młodym wieku, nie będzie potrafiła się z tym uporać. W tamtych dniach byłem strasznie zabiegany i nie spodziewałem się po niej takiego zachowania. Zaczynała mnie denerwować i - niech to szlag - rozpłakała się! Mój upór całkowicie stopniał, więc powiedziałem „Dobrze, ale jeśli to się nie uda, dostaniesz nauczkę, by nie wścibiać nosa w nie swoje sprawy”. Piosenka [Wuthering Heights -
przyp. red.] była hitem i muszę przyznać, że Kate nigdy nie wypomniała mi tego incydentu. Po tym wszystkim nabrałem większego respektu do jej instynktu. 
Wszystko działo się w czasach, kiedy artyści nie mieli zbyt dużej kontroli nad swoimi kontraktami. Ona to zmieniła. EMI zawsze musiało jej słuchać. 


Źródło: www.katebushnews.com, www.katebush.com, www.katebush.pl, www.independent.co.uk  

Tłum: JS

(26 maja, 2010)
 

 

'Aerial' dostępny na iTunes

Z przyjemnością zawiadamiamy, że od połowy maja, Aerial, ostatni album Kate, będzie można ściągnąć z iTunes po raz pierwszy, łącznie z taką wersją "A Sky Of Honey", która jest nagrana jako jedna ścieżka dźwiękowa (jeden "kawałek"), co jest zgodne z tym, jak od samego początku miało to być słuchane.

Ze specjalnymi podziękowaniami dla Davida Munnsa.


Info i tłum: Ivyman

(25 maja, 2010)
 

 

Nada Surf

Dan Black

Madonna w filmie Desperately Seeking Susan (1985)

Patrick Wolf

Inni śpiewają Kate

Artyści, reprezentujący różne gatunki i style muzyczne, regularnie sprawdzają swoje możliwości śpiewając piosenki z repertuaru Kate Bush. Oto 3 tegoroczne reinterpretacje utworów Kate:

***********************

Nada Surf - Love and Anger

Amerykańska formacja Nada Surf istnieje prawie 20 lat. Na co dzień grają alternatywnego rocka. if i had a hi-fi to szósty album w dyskografii zespołu. Na płycie znalazły się covery piosenek takich artystów, jak Kate Bush, Depeche Mode, Arthur Russell czy The Go Betweens. 

Posłuchaj: http://www.youtube.com/watch?v=DHwW3xWAGes 
Strona artysty: www.myspace.com/nadasurf 
***********************

Dan Black - Get Into Cloudbusting 

Brytyjski wokalista Dan Black, obracający się w kregach muzyki elektornicznej, znany jest szerszej publiczności ze swojej współpracy z zespołami Planet Funk i The Servant. W ubiegłym roku ukazał się jego debiutancki krążek pt. UN. 

Get Into Cloudbusting to muzyczna wariacja łącząca dwa, wydawałoby się, odległe bieguny artystyczne, czyli Madonnę i Kate Bush. Get Into the Groove + Cloudbusting = Get Into Cloudbusting

Posłuchaj: ponieważ link z youtube został usunięty, podajemy nowy: kliknij [TUTAJ]
(weryfikacja 08.06.2010)
Strona artysty: http://www.myspace.com/danblacksound 
***********************

Patrick Wolf - Army Dreamers 

Brytyjczyk Patrick Wolf jest jednym z najbardziej cenionych wokalistów i kompozytorów młodego pokolenia. W 2010 roku zapowiadana jest premiera jego piątej płyty The Conqueror. Podczas swoich koncertów artysta wielokrotnie sięga po piosenki z repertuaru Kate Bush. 

Nowa wersja Army Dreamers została nagrana na potrzeby charytatywnego projektu Buffetlibre’s Amnesty.

Posłuchaj: http://www.youtube.com/watch?v=3W2tJJXRqXs 
Strona artysty: http://www.myspace.com/officialpatrickwolf 

(27 kwietnia, 2010)
 

 

Ruszyła kampania "Why Music Matters", mająca na celu edukację oraz zmianę podejścia młodych ludzi do nielegalnego ściągania muzyki z Internetu.

Na stronie www.whymusicmatters.org oprócz informacji o tym, gdzie należy kupować legalnie muzykę można również obejrzeć krótkie filmy animowane, przybliżające młodym słuchaczom historię wybitnych artystów, takich jak Kate Bush, Nick Cave, Sigur Ros, Louis Amstrong czy The Jam. 

W kampanię zaangażowało się wielu brytyjskich artystów, producentów oraz największe serwisy muzyczne: iTunes, MySpace Music, Tesco, Spotify, HMV.

Animacja o Kate:

 

Music Matters - Kate Bush (23-3-10) from Music Matters on Vimeo.

 

***********************
"Why Music Matters" to kolejny krok w walce Wielkiej Brytanii z piractwem muzycznym. 

Bardziej radykalną formę walki o poszanowanie praw autorskich przewiduje projekt ustawy o nazwie Digital Economy Bill. Zgodnie z jego założeniami, w niedalekiej przyszłości dostawcy Internetu w Wielkiej Brytanii mogą być zmuszeni do wysyłania informacji o osobach nielegalnie pobierających pliki z Sieci do właścicieli praw autorskich oraz tamtejszego urzędu komunikacji (OFCOM). Oprócz monitorowania i zbierania informacji o użytkownikach, ustawa narzuca na firmy również wymóg ograniczania dostępu do Sieci osobom podejrzewanym o nielegalne pobieranie plików.

Źródło: www.whymusicmatters.org, http://www.dobreprogramy.pl/Wielka-Brytania-zaostrzy-antypirackie-przepisy,Aktualnosc,17202.html 


(25 marca, 2010)

 

 POPRZEDNIE NEWSY: 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002