- N E W S Y -  


 2013

 

Happy Christmas 2013 !

Wesołych Świąt 2013 - życzy fanom na swojej stronie Kate Bush...

Wishing you a really wonderful Christmas. Thank you for your kind messages and continual positive presence throughout this year. It means a great deal to me.
I hope 2014 is a great year for all of us.
With love and best wishes,
Kate xźródło: katebush.com

(22 grudnia, 2013)
 

 

20 lecie brytyjskiego magazynu muzycznego MOJO

Kate Bush autorem okładki 20. letniego wydania brytyjskiego magazynu muzycznego 'Mojo'...

Brytyjski miesięcznik muzyczny Mojo obchodzi swoje 20. urodziny. Grudniowy numer tej okładki stworzyła swoim ręcznym szkicem Kate Bush... (rarytas dla fanów)...
W zabawny i trafny sposób zaprojektowała okładkę, gdzie napisy Mojo są "balonikami", symbolem świętowania, urodzin... Obok zdjęcia i okładka...

Oczywiście przy większych wydarzeniach, Kate stara się coś napisać od siebie, tak się stało i tym razem:

Glad to see
You've Still got your Mojo
after 20 years
With love
Kate, x


(14 listopada, 2013)
 

 

Zmysłowy świat Kate Bush (Wydawinctwo IN ROCK)

Zmysłowy świat Kate Bush (Wydawinctwo IN ROCK)

Zapowiedź IN ROCK: "Zmysłowy świat KATE BUSH"... Premiera Listopad 2013 !!!

Zmysłowy świat Kate Bush to pierwsza tak dogłębna biografia jednej z najbardziej tajemniczych artystek na świecie, bogata, aktualna i rygorystyczna pod względem krytycznym. Autor oparł się na siedemdziesięciu rozmowach z ludźmi, którzy pozostawali w bliskich relacjach z Kate Bush – zarówno jako artystką i postacią publiczną, jak osobą prywatną. W efekcie powstała książka intrygująca świeżością i rozmaitością punktów widzenia, jedyna w swoim rodzaju analiza wyjątkowego, a zarazem wymykającego się klasyfikacjom talentu brytyjskiej wokalistki.

Graeme Thomson opowiada o niekonwencjonalnym dzieciństwie Kate Bush na przedmieściach Londynu, o wczesnym rozkwicie jej talentu i twórczej ewolucji – pokazuje, jak kształtowała się jedna z najbardziej wyrazistych pod względem muzycznym i wizualnym artystek ostatnich trzydziestu pięciu lat. Opisuje wyjątkowe techniki pracy Kate Bush w studiu, które pozwoliły jej stworzyć arcydzieła w rodzaju The Dreaming i Hounds Of Love, zastanawia się, dlaczego Kate Bush tak szybko zarzuciła występy na żywo, skupia się na najważniejszych w jej życiu związkach, analizuje wpływ, jaki wywarła na kolejne generacje muzyków, relacjonuje niedawny przypływ aktywności twórczej Kate Bush, który zaowocował wydaniem w 2011 roku dwóch albumów: kontrowersyjnego Director’s Cut z nowymi wersjami jedenastu starych piosenek, oraz 50 Words For Snow, pierwszej premierowej płyty Kate od sześciu lat.

Zmysłowy świat Kate Bush to szczegółowa, fascynująca biografia, napisana w sposób rzeczowy, stylowy i dowcipny. To kompletna, aktualna opowieść o życiu i muzyce jednej z najbardziej utalentowanych, skrytych i często nierozumianych artystek naszych czasów.

Autor: Graeme Thomson
Tłumaczenie: Maciej Płaza
Wydawnictwo: In Rock
format: 165x235 mm
stron: 356 + 3x 8 stron wkładek
oprawa twarda
ISBN 978-83-60157-86-2
EAN 9788360157862
cena detal. 59,90 zł
premiera: listopad 2013

Informacja od Piotra Sternala z Działu Marketingu i Promocji Wydawnictwa In Rock - Vesper:
Książka będzie dostępna w księgarniach, empiku, internecie itd. itd.
Na pewno będzie ją można kupić bezpośrednio u nas - www.inrock.pl lub na naszym allegro (nick: vesper_pl): książki zawsze są TAŃSZE i wysyłane z reguły albo za darmo albo bardzo tanio :)


(30 października, 2013)
 

 

10 kwietnia Kate odebrała Order Imperium Brytyjskiego z rąk królowej Elżbiety II...

Kate Bush odebrała z rąk królowej Elżbiety II Order Imperium Brytyjskiego za wybitny wkład w rozwój muzyki popularnej. Gwiazda oznajmiła, że prestiżowe odznaczenie wykorzysta jako... ozdobę choinkową.

- Jestem doprawdy zachwycona otrzymaniem tego wyróżnienia - powiedziała Kate Bush odbierając Order Imperium Brytyjskiego, nadany jej przez królową Elżbietę II. Artystka nie omieszkała podziękować swojej rodzinie, przyjaciołom oraz muzykom, którzy towarzyszyli jej przez trzydzieści pięć lat kariery.

Ku rozbawieniu zebranych podczas uroczystości na zamku w Windsorze, Kate Bush, przyjmując odznaczenie oznajmiła: - Nareszcie znalazłam wyjątkową ozdobę, którą powieszę na czubku choinki!

Pojawienie się Kate Bush na ceremonii było nie lada wydarzeniem, bowiem artystka od lat unika wystąpień publicznych. Znana jest również z obsesyjnej dbałości o swoją prywatność. Tylko jej najbliżsi znają jej adres domowy oraz szczegóły z jej życia. O narodzinach jej jedynego jak dotąd dziecka, syna Bertiego, prasa dowiedziała się dopiero po kilku latach.

Kate Bush należy do grona najwybitniejszych muzyków w historii. Począwszy od debiutanckiego singla "Wuthering Heights" z 1978 r., będącego muzyczną adaptacją powieści Emily Bronte "Wichrowe wzgórza", artystka zadziwia swoim plastycznym głosem oraz nieszablonowym myśleniem muzycznym. Jej pierwsza płyta "The Kick Inside", na której znalazły się autorskie utwory Kate napisane, gdy miała zaledwie 13 lat, była jedynie preludium do tego, co czekało na słuchaczy w późniejszych latach. Odważne rozwiązania produkcyjne zaprezentowane na albumie "The Dreaming" z 1982 roku oraz złożoność liryczno-kompozycyjna krążka "Hounds Of Love" z 1985 roku na zawsze zmieniły oblicze kobiecej muzyki autorskiej.

Artystka zrewolucjonizowała również sposób prezentacji muzyki na scenie. Podczas swojej jedynej, adekwatnie zatytułowanej, trasy koncertowej "The Tour Of Life" w 1979 roku, jako pierwsza wokalistka na świecie zaprezentowała publiczności parateatralne przedstawienie. Łącząc grę świateł, rozbudowaną choreografię, ruchomą scenografię, zmiany kostiumowe oraz mikrofony bezprzewodowe - Kate Bush przygotowała widowisko, którym do dziś inspirują się takie królowe sceny, jak Madonna czy Lady Gaga.

Kate Bush jest pierwszą kobietą, której płyta "Never For Ever" z 1980 roku nie tylko trafiła na pierwsze miejsce brytyjskiego zestawienia muzycznych bestsellerów, ale jednocześnie pierwszą artystką, która zadebiutowała od razu na jego szczycie. Ponadto Kate Bush jest jedyną wokalistką brytyjską, której albumy notowano w top 5 list przebojów w pięciu kolejnych dekadach.

źródło: katebush.com / katebushnews.com / dziennik.pl

(14 kwietnia, 2013)
 

 

Marta Oliehoek-Samitowska "Symphony in Blue: Kate Bush and her Legacy"

Książka Marty Oliehoek-Samitowskiej "Symphony in Blue: Kate Bush and her Legacy"...

Wspólnie z Martą Oliehoek-Samitowską, która od 11 lat mieszka w Holandii, a urodziła się i wychowała w Krakowie, z przyjemnością zawiadamiamy, że właśnie ukazała się książka Jej autorstwa, poświęcona Kate oraz jej ogromnemu wpływowi na nowe pokolenie muzyków. 
Książka zawiera wywiady z ponad 60 wokalistkami, m.in. Gaba Kulka, Heather Nova, Anja Garbarek, Melissa auf der Maur, Terami Hirsch, Charlotte Martin, Polly Scattergood, Shara Worden, Tara Busch, Mary Epworth, Jesca Hoop, Marijne van der Vlugt, Emma Anderson (ex-Lush), Priscilla Hernandez, Heather Findlay, Laura J. Martin, Laura Groves, Jo Hamilton, Shara Worden, Katharine Blake, Lic Kristine, Marissa Nadler, Emily Jane White.... 
Wywiady zostały przeprowadzone specjalnie na użytek tej książki i nie ukazały się jeszcze nigdzie indziej. 
Książka jest napisana w języku angielskim i zawiera 226 stron. Jest bardzo osobista i wydana własnym nakładem.
Więcej informacji na jej temat na stronie Jej małego wydawnictwa Muse(ic) Books
Gorąco polecamy!

(2 kwietnia, 2013)
 

 

"Running Up That Hill (A Deal With God) 2012 Remix / Walk Straight Down The Middle"

"Running Up That Hill (A Deal With God) 2012 Remix / Walk Straight Down The Middle" w specjalnej limitowanej edycji na 10 calowym winylu...

Tak jak i w ubiegłym roku, tak i w tym, Kate Bush przygotowała niespodziankę dla swoich fanów, miłośników słuchania muzyki z płyt winylowych...
Jak podała Jej oficjalna strona w necie, 20 kwietnia w ramach obchodu tegorocznego Dnia Sklepu Płytowego, ukaże się kolektorskie wydanie singla "Running Up That Hill (A Deal With God) 2012 Remix / Walk Straight Down The Middle". Będzie to Picture Disc, czyli wtopione zdjęcie w środek przeźroczystej masy plastycznej płyty, wydany w specjalnej limitowanej edycji na 10 calowym winylu...
"RUTH" nagrany z nowym wokalem Kate, miał swoją światową premierę 12 sierpnia 2012 podczas ceremonii zamknięcia 30. Igrzysk Olimpijskich w Londynie, które oglądały miliony telewidzów, a także w necie, jako Digital Single. Na UK Charts zajęło 6 pozycję.
"Walk Straight Down The Middle" wydany w 1989 roku na CD "The Sensual World" nie był zawarty na nośniku winylowym albumu, na winylu dostępny był tylko jako B-side singla/maxi-singla "The Sensual World".

źródło: katebush.com

(26 marca, 2013)
 

 

Commander of The Order of The British Empire (CBE)

Kate Bush otrzyma Order Imperium Brytyjskiego od królowej Elżbiety II...

Pod koniec 2012 roku, Kate znalazła się na liście osób, które w tym roku zostaną nagrodzone wysokim brytyjskim odznaczeniem, przyznawanym osobom o wybitnych osiągnięciach w swojej dziedzinie. Kate Bush przyznała, że wyróżnienie jest dla niej wielkim zaskoczeniem: "Czuję się naprawdę zaszczycona, znajdując się na liście wyróżnionych. To wielka niespodzianka, która sprawia mi wielką radość. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali moją pracę przez te wszystkie lata" .

Jak co roku, Jej Wysokość królowa Elżbieta II odznacza zasłużonych dla krzewienia brytyjskiej kultury na całym świecie. W tym roku z orderami wraz z Kate odejdą: szkocki aktor Ewan McGregor, artystka Tracey Emin i ilustrator Quentin Blake. McGregor otrzyma Oficera Imperium Brytyjskiego, a Bush i Emin - Komandora Imperium Brytyjskiego. Blake, który jest najlepiej znany jako ilustrator książek dla dzieci pióra Roalda Dahla, otrzyma tytuł rycerski. Z takim samym zaszczytem spotka się nagrodzony złotym medalem na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich, cyklista Bradley Wiggins. Order Oficera Imperium Brytyjskiego powędruje również na ręce córki sir Paula McCartneya, Stelli, za jej wkład w rynek modowy.

Oprócz tego, królewskiego wyróżnienia otrzymają: szef biura organizującego Igrzyska Olimpijskie w Londynie Ruth MacKenzie, żona byłego premiera Tony'ego Blaira, Cherie, tancerka i choreografka Arlene Phillips oraz aktorzy Michael Cashman, Adrian Lester i Siobhan Redmond, a także tenisista Andy Murray.

(5 stycznia, 2013) / źródło: katebushnews.com / onet.pl / wp.pl
 

 POPRZEDNIE NEWSY: 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002