- N E W S Y -  


 2016

 

Wiadomość od Kate na Jej oficjalnej stronie... "Before The Dawn" debiutuje na 4 miejscu sprzedaży płyt w Wielkiej Brytanii !!!

Potrójny album koncertowy Kate "Before The Dawn" zadebiutował na 4 miejscu Brytyjskiej listy przebojów sprzedaży albumów. Wersja winylowa znalazła się na miesjcu 1 !!! W Polsce album zadebiutował jako nowość na Oficjalnej Liście Sprzedaży na miejscu 38.
Kate na swojej oficjalnej stronie internetowej umieściła krótką wiadomość dla fanów:


Ogromne podziękowania wszystkim, którzy poparli album na żywo. To znaczy dla mnie tak wiele i to, że potrójny album koncertowy, który dotarł na liście przebojów do tak wysokiej pozycji jest po prostu niezwykłe. 
Życzę Wam z wielkim wyprzedzeniem szczęśliwego i spokojnego Bożego Narodzenia i wspaniałego Nowego Roku.

Najlepsze życzenia,
Kate


źródło:
katebush.com / UK TOP 100 / OLiS

(9 grudnia, 2016)

 

 

Dziś premiera oficjalnego wideoklipu Kate Bush do singla "And Dream Of Sheep" !!!

W internecie pojawił się teledysk do singla "And Dream of Sheep" z koncertowego albumu "Before the Dawn".

Podczas koncertu klip ten był pokazywany na dużym ekranie i stanowił wstęp do drugiej części koncertu pt. "The Ninth Wave". 

Całość filmowano przez kilka dni w studio filmowym Pinewood, gdzie umieszczony został olbrzymi zbiornik wodny. Tam też artystka nagrała wokal do tej wersji utworu. Wybranie tak ekstremalnych warunków miało zwiększyć poczucie realizmu. Głos artystki miał w wiarygodny sposób odzwierciedlać grozę sytuacji, w jakiej znajdowała się główna bohaterka.

Za dążenie do realizmu, wokalistka przypłaciła zdrowiem i pierwszego dnia nabawiła się łagodnej hipotermii. Po krótkiej, jednodniowej przerwie powróciła na plan i dokończyła prace nad nagraniem.źródło: katebush.com

(21 listopada, 2016)

 

 

'Before The Dawn' bez DVD, ale z singlami promującymi płytę koncertową !!!

W wywiadzie dla magazynu MOJO Kate Bush potwierdziła informację, którą zapewne wielu fanów artystki nie chciało usłyszeć: koncerty trasy 'Before The Dawn' nie zostaną wydane na DVD.

Koncerty były filmowane. Mam je w swoim archiwum. Nie mam jednak w planach wydania ich na DVD. Myślę, że CD lepiej oddaje atmosferę koncertu niż DVD. Gdy oglądasz koncert na żywo w audytorium, możesz obserwować scenę i decydować gdzie chcesz patrzeć, zupełnie inaczej niż na filmie.

Artystka przyznała, że nie ma ochoty już wracać do przeszłości i woli skupić się na nowych projektach.

Na obecną chwilę, album promują dwa płatne digital single, dostępne w sieci '
King Of The Mountain' i 'And Dream Of Sheep', wersje 'live 2014' oraz nagranie 'Prologue', które jest dostępne na oficjalnej stronie Kate.

źródło: katebush.com; katebushnews.com

(20 listopada, 2016)
 

 

25 listopada premiera na 3 CD i 4 LP pełnego zapisu koncertu Kate z 2014 roku 'Before The Dawn' !!!

29 września 2016 roku Kate na swojej stronie zamieściła informację, iż 25 listopada ukaże się pełny zapis Jej koncertów z 2014 roku "Before The Dawn"...

Kate Bush przez wiele lat nie rozpieszczała fanów swoją osobą. Nagrywała rzadko, nie występowała w ogóle. Dlatego cały muzyczny świat w marcu 2014 roku zelektryzowała wiadomość o tym, że Angielka zaplanowała 15 koncertów w londyńskiej hali Hammersmith Apollo. Bilety rozeszły się w takim tempie (w 15 minut; witryna Bush nie wytrzymała milionów fanów, próbujących zamówić wejściówki online), że do listy występów dodano jeszcze pięć. W sierpniu 2014 roku Kate dała pierwszy koncert od 1979 roku !

Reakcje na koncerty Kate Bush były entuzjastyczne. Chwalono zarówno jej formę wokalną, jak i imponującą oprawę występów, przygotowaną z dokładnością do najdrobniejszego detalu. Pochwały zebrali też wspierający artystkę muzycy.

Na szczęście dla tych, którzy w Londynie być nie mogli, występy były rejestrowane, a efektem tego jest właśnie wydawnictwo "Before The Dawn". Ukaże się na trzech kompaktach i czterech winylach. Kate zadbała o to, aby na kompakcie odpowiednio został oddany konceptualny charakter koncertów. Pierwsze CD kończy się utworem "King Of The Mountain", który jest pomostem dla kompozycji "The Ninth Wave" z kompaktu drugiego.

Za produkcję odpowiada Kate Bush. Artystka nie zgodziła się na żadne poprawki czy "dogrywki". Wszystko na płytach brzmi tak jak podczas koncertów. Oba wydania mają mieć 24 stronicową książeczkę.

Poniżej pełne tracklisty wydań na kompaktach i winylach:

CD1: Lily; Hounds of Love; Joanni; Top of the City; Never Be Mine; Running Up That Hill; King of the Mountain
CD2: Astronomer's Call (Spoken monologue); And Dream of Sheep; Under Ice; Waking the Witch; Watching Them Without Her (dialogue); Watching You Without Me; Little Light; Jig Of Life; Hello Earth; The Morning Fog
CD3: Prelude; Prologue; An Architect's Dream; The Painter's Link; Sunset; Aerial Tal; Somewhere In Between; Tawny Moon; Nocturn; Aerial; Among Angels; Cloudbusting

Vinyl 1: Side A - Lily; Hounds Of Love; Joanni; Top Of The City
Side B - Never Be Mine; Running Up That Hill; King Of The Mountain
Vinyl 2: Side A - Astronomer’s Call; And Dream Of Sheep; Under Ice; Waking The Witch; Watching Them Without Her; Watching You Without Me
Side B - Little Light; Jig Of Life; Hello Earth; The Morning Fog
Vinyl 3: Side A - Prelude; Prologue; An Architect’s Dream; The Painter’s Link
Side B - Sunset; Aerial Tal; Somewhere In Between; Tawny Moon
Vinyl 4: Side A - Nocturn; Aerial
Side B - Among Angels; Cloudbusting

źródło:
katebush.com

P.S. Ciekawostką jest, iż polska strona internetowa, gdzie można kupić płyty (
fan.pl), zapowiada ukazanie się 2 grudnia 2016 pojedyńczej płyty CD i tylko jednego longplay'a winylowego. Tracklisty jednak na razie nie podaje. Niestety na obecną chwilę nic nie wiadomo, czy ukaże się też płyta DVD z pełnym zapisem, a wiemy, iż dwa koncerty były rejestrowane na kamerach.

(6 listopada, 2016)
 

 POPRZEDNIE NEWSY: 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002