- N E W S Y -  


 2015

 

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku - życzy fanom na swojej stronie Kate Bush...

Wishing you all a wonderful Christmas and a very Happy New Year ahead,

With love,
Kate x


(24 grudnia, 2015)
 

 

Nagranie Kate Bush "Running up that hill" ma 30 lat !!!

Trzydzieści lat temu (5 sierpnia 1985 r.) Kate Bush wydała utwór „Running Up That Hill”. Singiel promował czwarty studyjny album artystki pt. „Hounds of Love”. 

 

Utwór dotarł do 3. miejsca brytyjskiej listy przebojów i dziś uznawany jest za jeden z największych przebojów Kate Bush. W 2012 roku remix utworu z nowym wokalem (oficjalnie przygotowany przez artystkę) został wykorzystany podczas ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Dzięki temu „Running Up That Hill” ponownie pojawiło się w Top 10 brytyjskiej listy przebojów, tym razem na miejscu 6.

 

Niewiele jest wersji live utworu. Wynika to głównie z tego, że na przestrzeni lat Kate Bush nie koncertowała, zaś większość występów telewizyjnych odbywała się wówczas z playbacku. Wyjątkiem był koncert The Secret Policeman's Ball, na którym w 1987 roku artystka wykonała swój przebój w towarzystwie Davida Gilmoura z Pink Floyd.

 

W 2014 roku, utwór był również wykonywany podczas trasy koncertowej „Before the Dawn”.

Przebój Kate był także wielokrotnie nagrywany przez innych artystów. Najpopularniejszym coverem jest wersja nagrana w 2003 roku przez zespół Placebo.

 

(10 sierpnia, 2015)
 

 

30 lipca Kate Bush obchodzi swoje urodziny. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KATE !!!

Przypominamy, że życzenia urodzinowe dla Kate można złożyć osobiście, bezpośrednio na Jej oficjalnej stronie internetowej, wysyłając maila z życzeniami.

Link do strony [TUTAJ]


(28 lipca, 2015)
 

 

Piosenka Kate Bush "Wild Man (Remastered Shimmer)" na płycie The Art of Peace - Songs for Tibet II...

Z okazji 80-tych urodzin Dalajlamy, 24 lipca 2015 ukazała się płyta w postaci cyfrowej "The Art of Peace - Songs for Tibet II", na którą swoją piosenkę "Wild Man" z albumu "50 Words For Snow" podarowała Kate Bush...

Dalajlama, czyli Tenzin Gjaco, skończył 6 lipca 2015 - 80 lat. Mimo, że już od 56 lat żyje na uchodźstwie, kiedy opuścił Tybet po nieudanym powstaniu przeciwko Chińczykom, wciąż uważany jest za politycznego, a przede wszystkim duchowego przywódcę narodu tybetańskiego. W 1989 roku za swoją działalność otrzymał pokojową nagrodę Nobla. W 2011 roku zrezygnował z funkcji politycznych, pozostając duchowym przywódcą Tybetańczyków.

Dalajlama 6 razy odwiedził Polskę, w tym podczas obchodów 25-lecia otrzymania nagrody Nobla przez Lecha Wałęsę. Jego działalność przybliżały także dwa znane filmy: "Kundun" - życie Dalaj Lamy w reżyserii Martina Scorsese oraz "Siedem lat w Tybecie" Jean-Jacques'a Annauda, w którym zagrał Brad Pitt.

Na płycie, oprócz kawałka Kate, znalazły się utwory następujących wykonawców:

• Sting – The Book of My Life (Ostinato Mix)
• Of Monsters and Men – King & Lionheart
• Elbow – Lippy kids (Live from Manchester Apollo)
• The Family Crest – Sparks (Glister Mix)
• Kate Bush – Wild man (with remastered shimmer)
• Lorde – A world alone
• Beyond (feat. R. Curti, D. Shak-Dagsay, S. Shende-Sathaye & T. Turner) – Mother Within (Ostinato Mix)
• Duncan Sheik – Sometimes
• Howard Jones – Things can only get better (acoustic version)
• Bob Geldof – Baby’s Going Down
• Rival Sons – Sacred Tongue
• The Crystal Method (feat. Meiko) – Falling Hard
• Ed Prosek – Home (Chamber Mix)
• Rupert Hine – You can’t be chased (Ostinato Mix)
• Eleanor McEvoy – Deliver me (From What You Do)
• Peter Gabriel – Signal to noise (Cut in Edit)

(24 lipca, 2015)
 

 

Dwie książki Johna Cardera Busha o siostrze Kate, do kupienia na iTunes: Cathy / Kate

Na polskim iTunes można kupić książki w formacie elektronicznym z fotografiami Kate Bush autorstwa jej brata Johna Cardera Busha.

Są one dostępne do pobrania w aplikacji iBooks w przypadku komputera Mac lub urządzenia z systemem iOS i w aplikacji iTunes w przypadku komputera. Można je czytać w aplikacji iBooks na komputerze Mac lub urządzeniu z systemem iOS. Dostępne na telefon iPhone, iPada, iPoda touch i komputer Mac.

„Cathy” to zbiór prywatnych zdjęć artystki z jej dzieciństwa i lat młodości. Po raz pierwszy został opublikowany w limitowanym nakładzie 500 sztuk w 1986 roku. Nowe wydanie książki wzbogacone zostało o osiem wcześniej niepublikowanych fotografii. 

wydawca: Little, Brown Book Group
liczba stron: 80
wydane: 20 listopada 2014


Linki:
Do zakupienia w formacie elektronicznym:
[TUTAJ]
Do zakupienia w tradycyjnym, papierowym wydaniu:
[TUTAJ]

„Kate” to zupełnie nowa pozycja na rynku wydawniczym. Jest to kolekcja fotografii ukazujących karierę artystki na przestrzeni lat. Unikalne zdjęcia ze studia nagraniowego, kulisy powstawania klasycznych teledysków oraz sesji zdjęciowych do albumów „The Dreaming” i „Hounds of Love”. Książka zawiera też dwa obszerne eseje napisane przez Johna Cardera Busha: „Inside the Rainbow” oraz „My Sister, My Sister”.

wydawca: Little, Brown Book Group
liczba stron: 288
przewidywana data wydania: 22 października 2015

Linki:
Do zakupienia w formacie elektronicznym:
[TUTAJ]
Do zakupienia w tradycyjnym, papierowym wydaniu:
[TUTAJ]

(15 czerwca, 2015)

 

 

Kate Bush: rok 2014 w liczbach...

1 w tylu miastach (Londyn) artystka wystąpiła ze swoją trasą koncertową Before the Dawn.
2 tyle koncertów z trasy (16-17 września) zostało zarejestrowanych najprawdopodobniej na potrzeby DVD. 
4 z tylu albumów zostały zaprezentowane utwory podczas trasy (Hounds of Love, The Red Shoes, Aerial, 50 Words for Snow). Artystka pominęła całkowicie swoje pierwsze cztery albumy oraz The Sensual World.
8 tyle albumów Kate Bush znalazło się jednocześnie 31 sierpnia w TOP 40 najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii. Jest to absolutny rekord, jeśli chodzi o wokalistki. W całym TOP 75 było 11 albumów Kate Bush. Dotychczasowy rekord należał do Elvisa Presley’a (12 albumów w Top 40 w 1977r.) oraz The Beatles (11 albumów w Top 40 w 2009 r.) Wśród kobiet najlepszy wynik miała Madonna (3 albumy w Top 40 w 1987 r.).

Miejsca poszczególnych albumów:
15 w tyle minut wyprzedały się bilety na wszystkie koncerty Kate Bush. 
16 tyle lat miał syn Kate – Albert McIntosh, kiedy zadebiutował na scenie podczas koncertów swojej mamy. Jeśli wierzyć słowom artystki – odegrał kluczową rolę w jej powrocie na scenę i miał olbrzymi wpływ na kształt oraz scenariusz koncertu. 
20 tyle osób (muzycy, chórek, aktorzy) towarzyszyło artystce na scenie podczas koncertów.
22 liczba koncertów na trasie Before the Dawn. Początkowo miało być 15 koncertów, ale olbrzymie zainteresowanie fanów zmobilizowało artystkę do dodania kolejnych 7 dat.
35 tyle lat minęło od poprzedniej trasy koncertowej Kate Bush (The Tour of Life 1979).
165 czyli 2 godz. 45 minut, tyle średnio trwał każdy z koncertów trasy.
77 000 tyle łącznie sprzedano biletów na wszystkie koncerty Kate.

Na zakończenie, idealnym podsumowaniem roku niech będzie ten tweet amerykańskiej wokalistki i aktorki Carrie Brownstein:

Źródło: oficjalny program koncertu, Official Charts, BBC, Telegraph, NY Times

(1 stycznia, 2015)

 

 POPRZEDNIE NEWSY: 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002